Kiralama Koşulları

Kullanıcı Bilgisi

Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşme ve teslimat formunda belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmeyen üçüncü kişilerin, aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek hasarlarda, hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Araç kullanıcı sayısını arttırabilmek için şubelerimizden, “Ek Sürücü” hizmeti satın alabilirsiniz. Bir araç için en fazla 2 adet ek sürücü tanımlanabilir. Araç gruplarında belirlenmiş olan yaş ve ehliyet yılı koşulları dâhilinde kiralama yapılabilmektedir. 

Rezervasyonunuzun Alınması


Rezervasyon talebinizi telefon, e-posta veya whatsapp yolu ile iletmeniz halinde, rezervasyon merkezimiz tarafından talep ettiğiniz bilgilere göre araç durumumuz kontrol edilir ve size olumlu yada olumsuz yanıt verilir.Web sayfamızdan yaptığınız rezervasyonlarınızda sistem tarafından otomatik olarak rezervasyon talebinizin bize ulaştığına dair "rezervasyon talep bilgisi" e-posta ile belirttiğiniz mail adresine gönderilir.Rezervasyonunuz araç müsaitliğinin olmaması, kiralama koşullarını taşımamanız gibi sebepler ile konfirme edilmemesi halinde mesai saatleri içerisinde tarafınıza telefon veya e-posta yolu ile bilgi verilerek rezervasyon talebinizin karşılanamayacağı bildirilir.


Kiralama Süresi

Araçlarımız, günlük olarak en az 72 saat, aylık olarak ise 30 gün üzerinden kiralanabilmektedir.

Olası gecikmeler durumunda:

  • 2 – 4 saat arası gecikme durumunda, o tarihte geçerli olan araç kiralama bedelinin 1/4’ü, ek ürün bedelinin 1 günlük tutarı
  • 4 – 6 saat üzeri gecikme durumunda, o tarihte geçerli olan araç kiralama bedelinin 1/2’si, ek ürün bedelinin 1 günlük tutarı
  • 6 saat ve üzeri gecikme durumunda, o an geçerli olan araç kiralama bedeli ve ek ürün bedeli üzerinden tam 1 günlük tutar ek olarak ücretlendirilir. 

Yakıt

Araç teslim alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmelidir. Aracın eksik yakıt ile teslim edilmesi durumunda, eksik olan yakıt bedeline ilave eksik yakıt hizmet bedeli eklenerek tahsil edilir.Alındığı yakıt seviyesinden daha fazla yakıt ile iade edilen araçlarda yakıt bedeli iadesi yapılamamaktadır.

Trafik Cezaları

HGS geçişleri ve trafik cezalarının tamamı müşteriye aittir (köprü ve otoyollarda hatalı gişe kullanılması da dâhil olmak üzere)  Bu cezalar şirkete daha sonra tebliğ edilse dahi müşteri kiralama dönemi içerisindeki HGS gişeleri ve tüm trafik cezalarından bizzat sorumludur.


Sigorta

Araç sınıflarına göre değişkenlik göstermekte olup bütün araç gruplarımızda sınırsız imm sigortası mevcuttur(Kaza esnasında kusurlu bulunulan durumlarda karşı tarafa verilecek olan bütün maddi hasarları karşılar)

Adrese Araç Teslim Etme / Teslim Alma

İstenilen adrese araç teslimi veya istenilen adresten araç teslim alma hizmeti ek ücrete tabidir.Ek ücret mesafeye göre değişiklik gösterdiğinden çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanına ücretsiz teslimat hizmetimiz vardır.


Ödeme Koşulları

Araç kira ücreti, ek ürün ve hizmet ücretleriyle birlikte teminat tutarı kira başlangıcında kiracının şahsına ait tek bir kredi kartından tahsil edilmektedir. Kiralama sonunda oluşabilecek ücret farklılığına göre kredi kartından tahsil veya iade gerçekleştirilmektedir. Sözleşme esnasında kiralayan kişi ofise kredi kartı ile mutlaka bulunmalıdır.Aracın erken iade edilmesi durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır.
Yurtdışından gelen müşterilerimiz aracını teslim alırken nakit ödeme yapabilmekte olup kredi kartı zorunluluğu yoktur.

Depozito

Araç kira ücreti dışında, araç gruplarına göre değişkenlik göstermektedir.

Findeks

Araç tahsisi Findeks uygunluğuna göre gerçekleştirilmektedir. Findeks uygunluğu yeterli olmayan müşteriye araç kiralama yapmama hakkımız bulunmaktadır.Yurtdışından gelen müşterilerimize Findeks uygulaması yapılmamaktadır.

Önemli Not

Araç kiralama için ofisimizi ziyaret ettiğinizde kimlik kartınızın ve ehliyetinizin yanınızda olması gerekmektedir. 2 Belgeden biri yeni (çipli) olmalıdır.  Üst sınıf araçlarda her durumda çift kredi kartı istenmektedir.Yurtdışından gelen müşterilerimizin pasaport numarası gerekmekte olup kredi kartı zorunluluğu yoktur.

  • Alındığı yakıt seviyesinden daha fazla yakıt ile iade edilen araçlarda yakıt bedeli iadesi yapılamamaktadır. 
  • Alındığı yakıt seviyesinden daha fazla yakıt ile iade edilen araçlarda yakıt bedeli iadesi yapılamamaktadır. 
  • Alındığı yakıt seviyesinden daha fazla yakıt ile iade edilen araçlarda yakıt bedeli iadesi yapılamamaktadır. 
  • Alındığı yakıt seviyesinden daha fazla yakıt ile iade edilen araçlarda yakıt bedeli iadesi yapılamamaktadır. 
Whatsapp Telefon